اطلاعیه ها

*
محرم
برگزاری جلسه آشنایی دانشجویان جدیدالورود
منوی دانشکده
معرفی دانشکده

تاریخچه :


 سازمان بهداری استان کهگیلویه و بویراحمد در سال 1362 با پذیرش دوره بهیاری کارآموزشی خود را آغاز نمود . آموزش آکادمیک پرستاری در مفطع کارشناسی در سال 1369 در دانشکده علوم پزشکی یاسوج با پذیرش 25 نفر دانشجو رسماً شروع گردید  و در سال 1374 بدنبال تبدیل دانشکده علوم پزشکی یاسوج به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی کهگیلویه و بویراحمد مجوز تاسیس دانشکده پرستاری صادر شد . این دانشکده علاوه بر مقطع کارشناسی پیوسته در سال 1377 اقدام به پذیرش دانشجوی کارشناسی ناپیوسته پرستاری نمود که بعد از تربیت 7 دوره در سال 1386 خاتمه داد و در حال حاضر فقط مبادرت به آموزش دانشجوی پرستاری در مقطع کارشناسی می نماید.

در سال 1371 پذیرش دانشجو ی کاردانی مامایی در دانشکده آغاز گردید و در سال 1380 با انتقال رشته مامایی از آموزشکده پیراپزشکی ٬ دانشکده پرستاری به دانشکده پرستاری و مامایی حضرت زینب (س) تغییر نام یافت . در سال 1385 با لغو تربیت ماما در مقطع کاردانی ، پذیرش دانشجوی مامایی در مقطع کارشناسی و سپس کارشناسی ناپیوسته مامایی آغاز گردید که در حال حاضر این دانشکده در هر دو مقطع به پذیرش ادامه می دهد. بر اساس سیاست گسترش رشته ها ، این دانشکده در سال 1387 مبادرت به پذیرش و تربیت دانشجوی فوریت های پزشکی در مقطع کاردانی نموده که هم اکنون هم ادامه دارد .این دانشکده در مقطع کارشناسی ارشد رشته های روان پرستاری، سلامت برزگسالان، کودکان، سلامت جامعه دانشجو می پذیرد.

فضای فیزیکی و امکانات :

در حال حاضر دانشکده پرستاری ٬ دانشکده پزشکی و دانشکده پیراپزشکی در فضای مشترک به وسعت 41314 متر مربع ،فضای آموزشی با زیربنای 13000متر مربع ، فضای سبز با زیر بنای 95010 متر مربع ،فضای ورزشی با مساحت 79004 متر مربع  و فضای پشتیبانی با مساحت 10900 متر مربع قرار گرفته و دارای امکانات زیر است.

تعداد کلاسها :

ظرفیت کلاس ها : بطور معمول 60 – 40 نفر می باشد .

کتابخانه  300 متر مربع وسعت

آزمایشگاه ها : دارای تمامی آزمایشکاههای شیمی و بیوشیمی ، انگل شناسی ، میکروب شناسی ، فیزیولوژی و فارماکولوژی جهت ارائه دروس پایه و پرستاری می باشد .

سالن تشریح برای دروس عملی آناتومی و ژنتیک و جنین شناسی

مراکز تحقیقاتی : گیاهان دارویی ، سلولی ملکولی  می باشد .

اتاق مهارتهای بالینی جهت ارائه دروس اصول و فنون پرستاری و مامایی

اتاقskiL lab   مستقر در مرکز مطالعات و توسعه آموزش پزشکی

آدرس پستی  : یاسوج خیابان شهید دکتر جلیل . جنب بیمارستان اما سجاد (ع) . سایت معاونت آموزش ، تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی طبقه دوم دانشکده پرستاری  حضرت زینب (س)

آدرس: یاسوج - خیابان پارک ساحلی به سمت بیمارستان امام سجاد (ع) - پردیس آموزشی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج تلفن: 6078 - 3334 - 074
تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشکده ی پرستاری دانشگاه علوم پزشکی یاسوج است. @2107