اطلاعیه ها

برگزاری جلسه آشنایی دانشجویان جدیدالورود
ثبت نام حضوری دانشجویان کارشناسی ناپیوسته مامایی ورودی بهمن 96
مجله مهارتهای و مراقبتهای بالینی دانشکده پرستاری و مامایی
منوی دانشکده
معرفی دانشکده

تاریخچه :


 سازمان بهداری استان کهگیلویه و بویراحمد در سال 1362 با پذیرش دوره بهیاری کارآموزشی خود را آغاز نمود . آموزش آکادمیک پرستاری در مفطع کارشناسی در سال 1369 در دانشکده علوم پزشکی یاسوج با پذیرش 25 نفر دانشجو رسماً شروع گردید  و در سال 1374 بدنبال تبدیل دانشکده علوم پزشکی یاسوج به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی کهگیلویه و بویراحمد مجوز تاسیس دانشکده پرستاری صادر شد . این دانشکده علاوه بر مقطع کارشناسی پیوسته در سال 1377 اقدام به پذیرش دانشجوی کارشناسی ناپیوسته پرستاری نمود که بعد از تربیت 7 دوره در سال 1386 خاتمه داد و در حال حاضر فقط مبادرت به آموزش دانشجوی پرستاری در مقطع کارشناسی می نماید.

در سال 1371 پذیرش دانشجو ی کاردانی مامایی در دانشکده آغاز گردید و در سال 1380 با انتقال رشته مامایی از آموزشکده پیراپزشکی ٬ دانشکده پرستاری به دانشکده پرستاری و مامایی حضرت زینب (س) تغییر نام یافت . در سال 1385 با لغو تربیت ماما در مقطع کاردانی ، پذیرش دانشجوی مامایی در مقطع کارشناسی و سپس کارشناسی ناپیوسته مامایی آغاز گردید که در حال حاضر این دانشکده در هر دو مقطع به پذیرش ادامه می دهد. بر اساس سیاست گسترش رشته ها ، این دانشکده در سال 1387 مبادرت به پذیرش و تربیت دانشجوی فوریت های پزشکی در مقطع کاردانی نموده که هم اکنون هم ادامه دارد .

فضای فیزیکی و امکانات :

در حال حاضر دانشکده پرستاری و مامایی٬ دانشکده پزشکی و دانشکده پیراپزشکی در فضای مشترک به وسعت 41314 متر مربع ،فضای آموزشی با زیربنای 13000متر مربع ، فضای سبز با زیر بنای 95010 متر مربع ،فضای ورزشی با مساحت 79004 متر مربع  و فضای پشتیبانی با مساحت 10900 متر مربع قرار گرفته و دارای امکانات زیر است.

تعداد کلاسها :

ظرفیت کلاس ها : بطور معمول 60 – 40 نفر می باشد .

کتابخانه  300 متر مربع وسعت

آزمایشگاه ها : دارای تمامی آزمایشکاههای شیمی و بیوشیمی ، انگل شناسی ، میکروب شناسی ، فیزیولوژی و فارماکولوژی جهت ارائه دروس پایه و پرستاری می باشد .

سالن تشریح برای دروس عملی آناتومی و ژنتیک و جنین شناسی

مراکز تحقیقاتی : گیاهان دارویی ، سلولی ملکولی  می باشد .

اتاق مهارتهای بالینی جهت ارائه دروس اصول و فنون پرستاری و مامایی

اتاقskiL lab   مستقر در مرکز مطالعات و توسعه آموزش پزشکی

آدرس پستی  : یاسوج خیابان شهید دکتر جلیل . جنب بیمارستان اما سجاد (ع) . سایت معاونت آموزش ، تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی طبقه دوم دانشکده پرستاری و مامایی حضرت زینب (س)

آدرس: یاسوج - خیابان پارک ساحلی به سمت بیمارستان امام سجاد (ع) - پردیس آموزشی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج تلفن: 6078 - 3334 - 074
تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشکده ی پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج است. @2107