تاریخچه

تاریخچه دانشکده پرستاری

     سازمان بهداری استان کهگیلویه و بویراحمد در سال 1362 با پذیرش دوره بهیاری کارآموزشی خود را آغاز نمود . آموزش آکادمیک پرستاری در مقطع کارشناسی در سال 1369 در دانشکده علوم پزشکی یاسوج با پذیرش 25 نفر دانشجو رسماً شروع گردید  و در سال 1374 به دنبال تبدیل دانشکده علوم پزشکی یاسوج به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی کهگیلویه و بویراحمد مجوز تأسیس دانشکده پرستاری صادر شد . این دانشکده علاوه بر مقطع کارشناسی پیوسته در سال 1377 اقدام به پذیرش دانشجوی کارشناسی ناپیوسته پرستاری نمود که بعد از تربیت 7 دوره در سال 1386 خاتمه داد و در حال حاضر فقط مبادرت به آموزش دانشجوی پرستاری در مقطع کارشناسی می نماید.

در سال 1371 پذیرش دانشجو ی کاردانی مامایی در دانشکده آغاز گردید و در سال 1380 با انتقال رشته مامایی از آموزشکده پیراپزشکی ٬ دانشکده پرستاری به دانشکده پرستاری و مامایی حضرت زینب (س) تغییر نام یافت . در سال 1385 با لغو تربیت ماما در مقطع کاردانی، پذیرش دانشجوی مامایی در مقطع کارشناسی و سپس کارشناسی ناپیوسته مامایی آغاز گردید و دانشکده در هر دو مقطع اقدام به پذیرش دانشجو نمود. در اسفندماه ۱۳۹۶ گروه مامایی به دانشکده پزشکی انتقال یافت. بر اساس سیاست گسترش رشته ها ، این دانشکده در سال 1387 مبادرت به پذیرش و تربیت دانشجوی فوریت های پزشکی در مقطع کاردانی نموده که در سال ۱۳۹۷ آخرین دوره فارغ التحصیل شدند.

       واحد تحصیلات تکمیلی دانشکده پرستاری  یاسوج  به استناد رأی دویست و نهمین جلسه شورای گسترش دانشگاه های علوم پزشکی مورخ 23/11/1389و موافقت وزارت متبوع  با  پذیرش  دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته رشته آموزش پرستاری در اسفند ماه 1389 راه اندازی گردید. این واحد در مهر سال 1390 با پذیرش7 دانشجو در رشته آموزش پرستاری  با دو گرایش پرستاری داخلی و جراحی و پرستاری بهداشت جامعه  رسما شروع بکار کرد در سال های 91 و 92 علاوه بر دو گرایش فوق الذکر، اقدام به تربیت دانشجو در رشته آموزش پرستاری  گرایش روان پرستاری نمود . در مهر ماه سال 1393 بر اساس بازنگری برنامه رشته کارشناسی ارشد آموزش پرستاری توسط شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی وزارت متبوع و تغییرعنوان رشته کارشناسی ارشد آموزش پرستاری به چهار رشته مجزا بالینی، واحد تحصیلات تکمیلی دانشکده پرستاری  یاسوج در سه رشته پرستاری داخلی-جراحی، روان پرستاری و پرستاری سلامت جامعه اقدام به پذیرش دانشجو کرد.

از سال 1397 نیز دانشکده اقدام به پذیرش 6 نفر دانشجوی کارشناسی ارشد پرستاری کودکان نموده و در حال حاضر حدود 75 دانشجو در چهار رشته کارشناسی ارشد مشغول به تحصیل می باشند .ضمناً دانشکده اقدام به تأسیس رشته دکتری پرستاری نموده است که پس از طی مراحل مقدماتی در قطب 5 در حال بررسی نهایی است.   

 

 

آدرس: یاسوج - خیابان شهیدجلیل - پردیس آموزشی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج تلفن: 07433234115
لینک های مرتبط:
آمار بازدیدکنندگان:

بازدید کنندگان آنلاین:1
بازدید امروز سایت:24
بازدید این صفحه:960
تعداد کل بازدید:527269
خدمات فناوری اطلاعات:

تغییر رمز VPN
سرور فایل و برنامه دانشگاه
وب سایت های دانشگاه
Off Campus
اتوماسیون اداری
سامانه ها:

آزمون اسکی

سامانه نوید

سامانه سما

 

تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشکده ی پرستاری دانشگاه علوم پزشکی یاسوج است.
طراحی و توسعه در اداره فناوری اطلاعات و ارتباطات 2020